O nas

null

Z niewielkiego warsztatu po liczący się zakład

Firma BIAL-MET pierwotnie zajmowała się wytwarzaniem części zamiennych do maszyn. Już po dwóch latach od startu, właściciel Leszek Zozula zaczął produkować przyczepy bagażowe do samochodów osobowych i dostawczych.

W ciągu kilkunastu lat firma BIAL-MET rozrosła się, zwiększyła się powierzchnia hal produkcyjnych, rozszerzył się także profil produkcji. Obecnie firma posiada nowoczesny park maszynowy i systematycznie wdraża nowe technologie do obróbki stali.

Podstawą działalności firmy jest produkcja pokryć dachowych. Głównie są to blachy trapezowe, blachodachówki oraz panel dachowy.

Oprócz tego BIAL-MET zajmuje się także produkcją profili do płyt karton-gips oraz parapetów zewnętrznych i wszystkich obróbek dekarskich.
Znacząca częścią działalności firmy jest produkcja rynien i rur ciągnionych metalowych, które wykonywane są na wymiar u klienta.

Od 2008 r. BIAL-MET prowadzi również sprzedaż wyrobów hutniczych.  W 2012 roku otwarto nowoczesną linię do rozkroju wzdłużnego i poprzecznego blach o grubości do 2 mm i szerokości 1500 mm.
W  roku 2011 rozpoczęto produkcję akcesorii dachowych: płotki przeciwśniegowe oraz tony i stopnie kominiarskie.
W roku rozpoczęto produkcję akcesorii do słupków ogrodzeń panelowych.

Do osiągnięcia takiego potencjału potrzeba było wiele lat doświadczeń, wielkiego wysiłku, zatrudnienia fachowej kadry, a przede wszystkim zaangażowania rodziny.
Od kilku lat właścicielowi firmy w prowadzeniu biznesu pomagają dwaj synowie Daniel i Sebastian.

Blachy, Trapez, Blachodachówka, Usługi Dekarskie, pokrycia dachowe, Rusztowania, Biała Podlaska